Şark Odası ile zamanı geri çeviren odanıza kavuşmanın yolu burada!

Şark Odası

Zamanı geri çeviren odanız ...

Neden Şark Odası?

Şark Odası özellikle samimi bir ortamda güzel muhabbetler yapabilmek için sıcak bir alan oluşturmaktadır. Kimi evlerde kilim, minder, saz, gibi birtakım oryantal materyalin bir araya getirerek dekor oluşturarak Osmanlı kültürünü tanıyıp seven ve bir nebze de olsa o duyguyu yaşamak isteyenlerin tercih ettikleri mekânları hazırlayarak hizmete sunmaktadır.


Hayallerimizi nasıl gerçeğe dönüştürebiliriz?

Çok kolay! Sizi en iyi ve güzel şekilde yönledirebilmemiz için: ölçüleri ve odanızın bir kaç tane görseline ihtiyacımız olacaktır. İç mimar tarafımızdan değerlendirildik'ten sonra, size bir 3 boyutlu Şark Odası çizimi sunulacaktır. Bu sayede kafanızdaki projeyi göz önünde bulmuş olacaksınız. Çizim onaylanıldıktan sonra pazarlama sorumlumuz tarafından teklif sunulacaktır.

Şark Odası 20

Şark Odası na Duyulan İlgi Her Geçen Gün Artmaktadır

Şark Odası gündeme getiren en önemli durum şark köşesi kültürün özellikle Doğu illerinde daha yoğun ilgi görmesidir. Bu gelenek Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi kültürü olan şark köşesi büyük ilgi görerek, sadece evler ile sınırlı kalmayarak birçok iş yerinde de kullanılmaya başlaması şark köşesi rekabetini arttırmıştır.

Şark köşesinin her geçen gün yaygınlaşması şark köşesi ustalığına duyulan ilgiyi de arttırmıştır. Özellikle son yıllarda şark köşesi kültürü batıdan doğuya her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Şark köşesi kültürü bölgede vazgeçilmez bir kültür haline gelmiştir. Bu sonuca bu kültürü ev, cafe, restaurant gibi işyerlerinde de çokça tercih edilmesiyle varabiliriz.

Şark Köşesi Restaurant 1

Böyle bir mekana sahip olmak istermisiniz?

Şark Odası sadece evlerde, camiilerde talep görmüyor. Anadolu mutfağının konseptine uyum sağlayan şark köşesilerimiz ile müşterilerinizi atmosferik bir ortamda leziz yemeklerinizi servis edebilirsiniz. Başarı ile gerçekleştirdiğimiz restoran ve kafe projelerimiz ile daha fazla deneyim kazanarak Şark Odası konseptinde uzmanlaştık.


Şahzade Sedir ile Şark Odası konseptini mekanınıza uygulamak istermisiniz? Bizim ile mekanınızı güzelleştirmek istermisiniz? Altaki butona basarak özel kafe restoran projelerimiz ile alakalı sayfamızı görebilirsiniz.

Şark Odası BG2

Oda İçerisinde Özel Tasarımla Şark Odası

Şark Odası köşesi Türk kültürünün eski dönemlerinde kullanılan iç mimari yapı, birbirinden değişik eşya üzerinden ele alınarak Osmanlı motifleriyle donatılmıştır. Şark odası köşesinde genellikle sedir takımları ve minderlerle hayata geçirilen yapılar, özel desenlere sahip yerdeki halı ve kilimlerle bütünleştirilmiştir. İç tasarım olarak otantik bir dekorasyon olan şark odası köşesi, duvarlardaki kilimlerle tamamlanmaktadır. Şark odası köşesi Türk kültürünü en doğal haliyle yansıtmaktadır.

Şark Oda özellikle samimi bir ortamda güzel muhabbetler yapabilmek için sıcak bir alan oluşturmaktadır.

Nasıl bir Şark Odası Yapılır?

Bu dönemin kültürünü yansıtan Şark Odası köşesini tamamlamak için ele alınması gereken bazı eşyalar vardır;

  • Yer minderleri
  • Duvar ile zemin için özel halı ve ya kilimler
  • Oturma minderleri
  • Sedir
  • Otantik orta sehpa ,masa

Otantik Şark Odası

Huzurunuzu olduğu Şark Odası evinizin bir köşesinde farklılık yaratmak değişik motiflerle süslenmiş bir köşe yapmak istiyorsanız buna en güzel örnek şark köşeleri olacaktır. Şark köşeleri evinizde sizlere geleneksel bir görünüm sunarken özel misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz hoş otantik bir ortam sağlayacaktır. Ev ve ofis dekorasyonu içinde değişiklik yapmak istiyorsanız, kendi tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Geçmişin bu geleneksel olgusunu sizlerde devam ettirmek isterseniz sizlere sunacağımız şark odası köşesi modellerinden fikirler edinerek şark köşelerinizi kurabilirsiniz.

Otantik Şark Odası konforu ve şıklığını sizler de evinizin bir köşesinden yakalayabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz. Anadolu kültürünün ince ince özenle hazırlanmış dokunmuş motifleriyle her motifte bir hikâye yer almakta olan şark odası köşeleriyle odanız otantik muhteşem bir görünüme kavuşacaktır.

Genelde Şark Odası doğunun kültürünü bütün dünyaya sunan şık görünümlü konforu ile evlerinizi, iş yerlerinizi süsleyen şark odası köşelerinde özel misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabileceğiniz şık bir dekorunuz olacaktır.


Sosyal medya sayfalarımızda daha fazla görsel bulabilirsiniz:

Instagram Logo


Şark Odası Modelleri

Şark Odası Modelleri

Özel yapım Şark Odası Modelleri Osmanlı dönemi motiflerinin birleştiği tasarımlarıyla oluşturulan şark köşesi takımlarıdır. Şark köşesi eskiden bir ev düzeni olmakta, her evde bir şark köşesi bulunmaktadır. Şark köşesi hem oturmasının rahat olması hem de herhangi bir sağlık sorununa neden olmamasından dolayı çok sık tercih edilenler arasındadır.

Şark Odası Modelleri ne yönelik artan talep gün geçtikçe artmaktadır. Şark köşesi takımları günlük yaşamın vazgeçilmezi haline gelmiş durumdadır.

Artık Şark Odası Modelleri evlerinizde geleneksel ir görünüm sunarken özel misafirlerinizi de rahatlıkla ağırlayabileceğiniz bir alan sunmaktadır. Atalarımızdan bugüne gelen şark köşeleri kültürümüzde örf adet ve geleneklerimizin devam ettiği şark köşesi şehirlerimizin birçok evinde de bulunmaktadır.


Sedir Şark Odası Modelleri için hazırlanırken sedir minderlerinde kullanmış olduğumuz kumaşların % 90’ ı dokuma pamuklu kumaşlardır. Yıkanabilir özellikte fermuarlıdırlar. Uzun yıllar kullanıma uygun olan kumaşlarımızdan yüzlerce model bulunduğundan istediğiniz kumaş ve modelden sipariş verebilirsiniz.

Şark Odaları n da olan Sedir Sert Mi Olmalı?

Şark Odaları n da kullanılan Sedir modellerin de kullanılan minderlerin süngerleri çok sert olmasını tavsiye ediyoruz. Sert sünger tercih edilmesinin nedeni daha kaliteli olduğu için değildir, sert sünger kaliteli olduğu anlamına gelmemelidir. Kaliteli süngerin yumuşağıda serti de bulunmaktadır. Aynı şekilde kalitesiz süngerlerinde sert ve yumuşağı bulunmaktadır. Kullandığımız 32y gri sert sünger Şark Odaları nda çok tercih edilen bir sünger tipidir.

Sedir modellerinde Şark Odaları nda sert süngerin tercih edilme nedeni sağlıklı olmasıdır. Oturma ve yatma noktasında sert süngerlerin daha sağlıklı ve daha kullanışlıdır. Diğer bir husus ise, yumuşak minderlerde kumaşlar daha rahat deforme olmakta ve kumaşta büzülmeler olmaktadır.

Şark Odası Fiyatları

Şark Odası Fiyatları

Şark Odası Fiyatları verilen ölçünüze ve beğendiğiniz modele göre belirlenir. Size en kolay şekilde yardımcı olabilmemiz için Şark Odanızın ölçülerine ihtiyacımız olacaktır. Bu ölçüleri ele geçirdiğimiz zaman Şark Odası Fiyatları nı değerlendirme prosedürünü iç mimarımız 3d çizim hazırlayarak size sunulacaktır. 

Sıkca sorulan Şark Odası Fiyatları nız nedir sorusuna cevap alabilmeniz için aşağıdaki butona basınız ve hayal ettiğiniz Şark Odasına kısa zaman içinde sahip olun.


Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!